dietetyczka dyplomowana
Jej droga zawodowa była skrupulatnie zaplanowana i konsekwentnie realizowana krok po kroku, wierzę, że ta droga ciągle jest
w budowie i nie dobiegła do punktu końcowego.
Pierwszym etapem było już w szkole średniej napisanie pracy dyplomowej pt. „Dietoterapia w celiakii”, za którą otrzymała wyróżnienie.
Drugim – ukończenie z wyróżnieniem Wydziału Dietetyki Medycznego Studium Zawodowego w Poznaniu.
Trzecim – ukończenie studiów inżynierskich, a po nich studiów magisterskich na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW.
Kolejnym – w latach 2006-2010 były niestacjonarne studia doktoranckie, także na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
Zakres pracy doktorskiej, realizowanej w Katedrze Dietetyki obejmował modyfikację sposobu żywienia otyłych osób z cukrzycą typu 2 i insulinoopornością oraz ocenę wyrównania metabolicznego pod wpływem zastosowanej diety.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy klinicznej oraz konsultacji w Poradni Dietetycznej i Chorób Metabolicznych Szpitala MSW w Warszawie, w których łączny staż to ponad 23 lata pracy zawodowej.
Obecnie zawodowo realizuje się ucząc studentów dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, pracując na stanowisku adiunkta w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu UPH, a także studentów dietetyki i kosmetologii Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Posiadając uprawnienia i kwalifikacje pedagogiczne, w trakcie pracy zawodowej miała także przyjemność prowadzić zajęcia praktycznej nauki zawodu w jego klinicznym aspekcie, dla studentów dietetyki warszawskich uczelni.
Dodatkowym zakresem jej aktywności zawodowej jest wieloletnia współpraca z firmami farmaceutycznymi i szkoleniowymi, prowadzenie wykładów, szkoleń oraz warsztatów z zakresu dietetyki i profilaktyki chorób cywilizacyjnych dla personelu medycznego oraz pacjentów.
Jest też edukatorem diabetologicznym, który swoje kwalifikacje i kompetencje zdobywał na szkoleniach organizowanych przez przez Healthy Interactions i International Diabetes Federation.
We współpracy z Prywatną Polikliniką Kaar-Med zajmuje się także edukacją młodszych pokoleń, realizując w ramach cyklicznych wykładów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych projekt Miasta Stołecznego Warszawy „Zdrowy Uczeń”.
Także w ramach projektu Miasta Stołecznego prowadzi wykłady w szkole rodzenia, dbając o prawidłowy stan odżywienia ciężarnych kobiet. Uczy jak zdrowo skomponować dietę po porodzie.
Doświadczenie zawodowe oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji, czynny udział licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, pozwala jej prowadzić indywidualną dietoterapię pacjentów w bardzo szerokim zakresie i na najwyższym poziomie.
Z myślą o swoich pacjentach, przygotowała i wydała kilka broszur edukacyjnych, które w bardzo praktyczny sposób ułatwiają poruszanie się w danym temacie, m.in.:
Praca naukowa, regularny udział w kongresach, sympozjach, konferencjach krajowych i zagranicznych pozwalają jej na bieżąco wdrażać wszystkie nowinki z zakresu żywienia, dietetyki, dietoterapii oraz dietoprofilaktyki do codziennej praktyki zawodowej z korzyścią dla moich pacjentów.
Jest członkiem towarzystw naukowych:
Fundacja "Promyk Słońca" jest organizatorem tygodnia edukacyjnego EduWeek. Jesteśmy organizacja pożytku publicznego działającą od 1990 roku.
Realizujemy model zintegrowanych i kompleksowych działań w zakresie opieki nad dzieckiem z wyzwaniami rozwojowymi i jego rodziną więcej