EduWeek

dr n. med. Bożena Dołyk

dr n. med. Bożena Dołyk

pediatra, neurolog dziecięcy

Biografia

Posiada specjalizację  pierwszego  stopnia z pediatrii, od 22 lat specjalista neurologii dziecięcej. Doktorat na temat zaburzeń słuchu u noworodków i małych niemowląt pod kierownictwem prof. Jana Pellara, pioniera pediatrii społecznej - ukierunkowanej na dziecko wraz z jego środowiskiem rodzinnym i społecznym.

Od czasów studiów - około 35 lat zafascynowana jest rozwojem człowieka, na jej zaangażowanie się w zagadnienia diagnostyki i rehabilitacji trudności rozwojowych u dzieci wpłynął kontakt z prof. Hellbrügge – twórcą pediatrii społecznej w Niemczech i szkolenia w Monachium z zakresu diagnostyki i terapii metodą Vojty- u samego twórcy metody i jego współpracowników.

Pracuje jako neurolog dziecięcy zajmując się przede wszystkim zagadnieniami  neurorozwojowymi, poszerza swoją wiedzę (kurs metody Prechtla, warsztaty terapii powięziowej, czaszkowo-krzyżowej, integracji sensorycznej, psychomotoryki, regularne szkolenia w Niemczech na tematy diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń rozwojowych dzieci, konferencje neurologiczne, rehabilitacyjne i z zakresu psychiatrii, szkolenia na temat diagnostyki rozwoju psychicznego niemowląt wg koncepcji IntraAct Plus).

Posiada uprawnienia nauczycielskie z zakresu diagnostyki metodą Vojty i uczestniczę w szkoleniu lekarzy i terapeutów w tej metodzie. Ukończyła kurs terapii metodą Vojty  w Monachium. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych (neurologopedia, logopedia kliniczna, integracja sensoryczna i psychomotoryka) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Profil

Fundacja "Promyk Słońca "

Fundacja "Promyk Słońca" jest organizatorem tygodnia edukacyjnego EduWeek. Jesteśmy organizacja pożytku publicznego działającą od 1990 roku.
Realizujemy model zintegrowanych i kompleksowych działań w zakresie opieki nad dzieckiem z wyzwaniami rozwojowymi i jego rodziną więcej

Media społecznościowe

Kontakt

email: szkolenia@promykslonca.pl

tel: 71 79 50 950

EduWeek

© Copyright – Fundacja Promyk Słońca

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram